Bouvíky máme už od roku 1994.

 

                                                                                               

 

Narazili jsme na ně náhodou, když jsme už nechtěli být dál bez psa, první fena, co jsme měli byla Afera Černý Favorit CS, její tetovací číslo bylo 15(v ČR), přivezli jsme si ji v 6 letech. Byla s námi jen tři roky, na 9-ti letech nám bohužel umřela. Chyběla nám psí společnost a museli jsme si pořídit nového pejska (štěňátko), jenže to jsme nevěděli jakej to bude raubíř, byla to Estepa od Rytíře Malovce, velmi dominantní fena. Prožila s námi hodně. S ní jsme zakládali i naši chovatelskou stanici (ze Schlikova panství), založená roku 1999. Odchovala krásná štěňátka, z toho jednoho máme doma. Je to Cesar ze Schlikova panství. Esinka v létě 2005 onemocněla rakovinou a umřela. Všichni jsme se strašně trápili, bylo nám smutno. Cesar to taky hodně špatně nesl, tak jsme si pořídili štěňátko a Cesarovi malou kámošku. Tentokrát moc hodnou a klidnou fenečku, jmenuje se Anabel Kostelečák. Všichni bouvieři mají strašně velké srdíčko, ale každý je úplně jiný, jsou velmi temperamentní a hlavně věrní.

 

 

Bohužel i Cesar se dostal na poslední část provázku života a odešel za duhu. V červnu 2015 , přesně 10 let po své matce a na stejném místě naposledy vydechl. Belča tedy poprvé ve svém životě zůstala sama. Protože jsme si za ty roky zvykli mít dva bouviery, očekáváme tedy v srpnu 2016 nový přírůstek v podobě fenky Applause for Astronaut.

 

                                           

 

Na konec své cesty se dostala i Beluška a v prosinci 2016 odešla na zelené louky za našimi bouvíky, kteří již nejsou s námi. S Beluškou jsme dlouhou dobu bojovali s rakovinou. Za těch několik měsíců co byla s Lusy jí stačila předat základy, jak se správně chovat.